strona główna
wybierz miasto:
B C D G K L Ł O P S T W KONKURSY
   »

W majowym „Arteonie” okresy błękitny i różowy w twórczości Picassa, będące tematem wystawy odbywającej się w Fondation Beyeler, omawia Karolina Greś. Karolina Staszak przygląda się fotografiom laureatki Nagrody „Arteonu” za rok 2018, Laury Makabresku. Z okazji wystawy „Lee Krasner: Living Colour” w londyńskiej Barbican Art Gallery sylwetkę artystki przybliża Wojciech Delikta. O współczesnej architekturze sakralnej z Jakubem Turbasą, autorem książki „Ukryte piękno. Architektura współczesnych kościołów”, rozmawia Ewa Kiedio.

W najnowszym „Arteonie” również: Zofia Jabłonowska-Ratajska pisze o pokazie Katarzyny Józefowicz w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, wystawę „Malarz. Mentor. Mag. Otto Mueller a środowisko artystyczne Wrocławia” w Muzeum Narodowym we Wrocławiu recenzuje Agnieszka Salamon-Radecka, a rzeźby Pawła Jacha rekomenduje Tomasz Biłka OP. Zbigniew Jan Mańkowski omawia publikację „Prawie nic. Józef Czapski. Biografia malarza” autorstwa amerykańskiego malarza Erica Karpelesa. W rubryce „Zaprojektowane” Julia Błaszczyńska opowiada o poznańskim powojennym meblarstwie. Łukasz Murzyn natomiast podsumowuje prace nad projektem „Dogmat! W co wierzą artyści?”, w którym wzięli udział m.in. Iwona Demko, Cecylia Malik i Łukasz Surowiec.

W majowym „Arteonie” także aktualia i inne stałe rubryki.

Użytkownik, który chciałby otrzymywać informacje o kolejnych wydaniach miesięcznika "ARTeon" powinien dokonać rejestracji. Dzięki rejestracji każdy użytkownik będzie posiadał dostęp do informacji o aktualnych wydarzeniach w kraju i za granicą oraz innych treści dodawanych w przyszłości do serwisu www.arteon.pl.

Zalogowanie w bazie www.arteon.pl jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na wysyłanie informacji na podany adres e-mail przez Dom Wydawniczy "Kruszona" Sp. Z o.o., właściciela serwisu www.arteon.pl. Dom Wydawniczy "Kruszona" Sp. z o.o. zobowiązuje się do nieudostępniania danych osobom trzecim. W każdej chwili mogą Państwo zrezygnować z otrzymywania wiadomości.

adres e-mail:
nazwa użytkownika:
hasło:
potwierdzenie hasła: